Son Haberler
Anasayfa / Tıkanıklık Açma / Tıkanıklık açma – sutespiti.com

Tıkanıklık açma – sutespiti.com

Giderlerdeki tıkanıklıklar genel olarak  evlerde, iş yerlerinde, ortak kullanım alanlarında( Restoran, Otel vb.) sıkça görülmektedir. Özellikle ortak kullanım alanlarında meydana gelen lavabo veya tuvalet tıkanıklarında anında müdahale edilmesi şarttır. Çünkü atık su hattı olduğu için kötü koku ve hastalık yayma sebebi olduğu için acil çözülmesi gerekmektedir.  Bunun için Teknolojiden yararlanan firmamız  lavabo,tıkanıklığı,tuvalet tıkanıklığı ve herhangi bir gider tıkanıklığını fazla zarar vermeden çözmektedir. Yeni geliştirilen kameralı robot ve detektörlerle en yeni yöntem ile hizmet vermemiz  tesisat firmamızın en büyük avantajlarından bir tanesidir. Bu işlem ile duvarların, tuvaletlerin veya fayansların kırılmasına gerek kalkmadan tıkanıklığın oluştuğu bölgeyi tespit ederek, pimaşa zarar vermeden tıkanıklığı gidermekteyiz.

tıkanıklık açma

 

tıkanıklık açma yöntemleri tuvalet ve lavabo
pimaş tıkanıklığına göre değişiklik göstermektedir. Lavabo pimaşlarında meydana gelen tıkanıklar çoğu zaman yağ ve saçlardan kaynaklanan tıkanıklıklar olmaktadır. Tuvalet pimaşlarında ise durum daha ciddi olmakla birlikte tuvalet kâğıtları, katı cisimler ve petlerin tuvalet giderine atılması tıkanıklığa sebep olmaktadır. Bu yüzden tıkanıklığı giderme yöntemleri de daha farklı olacaktır. Lavabo pimaş tıkanıklıkları kimyasal ürünler kullanılarak geçici olarak açılması mümkündür. Fakat ileri ki zamanlarda yine tıkanması söz konusu olacaktır. Kullanılan kimyasal lavabo açıcı ürünler net bir temizlik ve açma işlemi yapmamaktadırlar. Özellikle yağlardan kaynaklanan tıkanıklarda tazyikli su ile de desteklenmesi lazımdır. Bundan dolayı yeni yöntemlerle net sonuçların alınmasına yardımcı olan tesisat firmalarına başvurmak gerekmektedir.

Birçok tesisat firması halen daha eski yöntemler uygulamaktadır. Bu yöntem de tıkanıklığın giderilmesi veya  pimaş açma işleminin yapılabilmesi için duvarın veya fayansların tahrip edilmesi gerekmektedir. Eski yöntemde su giderindeki tıkanıklığa zarar vermeden işlemi yapmak mümkün değildir. Ayrıca bu yöntem fazladan maliyet olarak kişilerin ceplerini daha fazla yakmaktadır. Ayrıca dairenin inşaat alanına dönmesi söz konusudur. Bu yüzden eski yöntemler ile lavabo pimaşlarının açılması tercih edilmemektedir. Diğer yandan pompalama işlemi ile pimaşta oluşan tıkanıklığın giderilmesi çalışılmaktadır. Bu işlem daha fazla soruna yol açmaktadır. Pimaş içindeki tıkanıklık daha derin noktalara taşınmakta ve bir süre sonra o noktada pimaşın tıkanmasına sebep olmaktadır.

Tıkalı pimaştan dolayı evlerde işyerlerinde ve binalarda kötü ve rahatsız edici kokular meydana gelmektedir. Hatta birebir tıkanıklık olan bölge gözlemlendiğinde kötü bir görüntü de ortaya çıkmaktır. Bunun önüne geçilmek için pimaş açma işleminin yapılması gerekmektedir.

Hakkında SuTespiti

Merhabalar, Sutespiti.com olarak sizlere en kaliteli ve güvenceli hizmeti sunuyoruz. 2008'den Bu Yana hizmetlerimiz'den bir çok firma, kurum ve ev faydalanmıştır. Uygun fiyat ve hızlı iş'in doğru adresi.

Check Also

Su kaçağı nedir ? – SuTespiti.Com

Yakın tarihe kadar su kaçağının tespiti oldukça zordu. Su kaçağı bulunana dek kırılmadık yer kalmaz evlerimiz, işyerlerimiz inşaat alanlarına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benim İşim Acil Hemen Ara